O mnie

Nazywam się Filip Kołodziejczyk– jestem psychologiem, trenerem, psychoterapeutą, certyfikowanym nauczycielem i mentorem MBSR oraz terapeutą MBCT, współzałożycielem Instytutu Uważności i Psychoterapii. Ukończyłem pierwszy w Polsce trening nauczycielski  prowadzony przez niemiecki Institute for Mindfulness Based Approches i mam 10 letnie doświadczenie w tym obszarze, przeprowadziłem kilkadziesiąt treningów MBSR i kilkadziesiąt (najwięcej w Polsce) treningów MBCT. Jestem również mentorem nauczycieli MBSR/ MBCT mianowanym przez Institute for Minndfulness Based Approches.

Jestem absolwentem magisterskich studiów o specjalizacji psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyłem 4 letnie szkolenie terapeutyczne metodą psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Posiadam wieloletnią praktykę w prowadzeniu terapii indywidualnej, konsultacji oraz warsztatów profilaktycznych i rozwojowych dla młodzieży szkolnej, studentów i osób dorosłych w tematyce:

  • Mindfulness & Compassion
  • psychoprofilaktyka depresji
  • zapobieganie nawrotom zaburzeń lękowych
  • lęk społeczny
  • obniżony nastrój
  • redukcja stresu
  • komunikacja w relacjach
  • uzależnienia

Głównym obszarem moich zainteresowań i specjalizacji jest tak zwana Trzecia Fala terapii czyli nurt psychologii poznawczo-behawioralnej (MBSR/MBCT, DBT, ACT, CMT/CFT, MCT), w którym to kierunku nieustannie się rozwijam.

Uczestniczyłem w warsztatach i szkoleniach prowadzonych m.in. przez: Paula Fultona, Jona Kabat-Zinna, Paula Gilberta, Andrew Olendzkiego i Alexandra Berzina.

Wielokrotnie prowadziłem warsztaty i wykłady z zakresu psychoterapii i uważności oraz samospółczucia m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwerytecie SWPS, Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Akademii Ekonomiczno Humanistycznej i w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej.


Psycholog mgr Filip Kołodziejczyk

Psycholog

mgr Filip Kołodziejczyk

Psychoterapeuta, specjalista w psychologii zdrowia, nauczyciel i mentor uważności (MBSR/ MBCT)


do góry